PieceOfCake
Izolačný experiment (22.2. 12:17:51):
Orgové, tu s vami nesúhlasím. Bolo tam viacero slov, ktoré sa používajú v zaužívanom slovnom spojení ako s bielou, tak aj s čiernou. Dobrá znalosť angličtiny práveže len zhoršovala túto nejednoznačnosť. My sme šifru riešili tak, že sme si pri nejednoznačnosti proste vypísali všetky možnosti, našťastie braille priestor výsledkov oseká rýchlo.
Orgové (22.2. 12:07:54):
Ahoj,
Černobílá šifra je docela těžká, domnívám se, že vyžaduje hlubší znalost angličtiny. Možná měla být zařazena až později ve hře.
Tady opravdu nešlo primárně o barvu, ale dané slovní spojení. Např. u black sheep, pokud se na to podíváme doslova, ovce může být černá i bílá, ale černá ovce (black sheep) má ještě i jiný konkrétní význam, stejně tak je to s černou labutí. Zlato mělo být ve spojení "white gold" což je slitina zlata a jiného kovu. Vysvětlení všech pojmů je součástí řešení této šifry.
Děkujeme za účast a jsme rádi, že jste si to i přes různé peripetie užili.
Uvidíme, co bude příště...
Popocatepetl (21.2. 21:32:46):
Ahoj, nám se moc libilo, v prijemnem tempu jsme si to po pulnoci dolustili. Prostoje byla nase blbost většinou, ale i tak nechápu jak se to dalo celé dát kolem 3 az 4 hodin casu. Nám to slo pekne, a bylo to na 12 hodin :) Interpretacne nejista pro nas byla sifra s Braillem. Labut je bílá, ale black swan. Zlato je bílé, ale black gold. Heslo jsme z toho spis vymlatili. Palec nahoru za sifru s abecedou. Dlouho jsme vsude rvali anglicke nazvy. Říkáme si: ty jo, erb anglicky na tri, to teda nevim, a potřebujeme neco od e, to by se fakt hodilo dat tam erb. Ahaaaa. Moc diky a příště zase hrajem. Mějte se
Orgové (21.2. 18:54:22):
Ahoj,
v 5. šifře nebyl žádný extra fígl. Podstatou bylo převést časy z jednotlivých lokalit na GMT. Proto byl Londýn jako první. Nápověda měla upozornit hlavně na to, že je potřeba brát v úvahu letní čas (Daylight Saving Time) a zimní čas, na což odkazovaly i obrázky. U testování se ukázalo, že je pro někoho celkem těžké tento převod správně spočítat. Osobně by mě zajímalo, jak to vítězný tým Izolačný experiment udělal, že to zvládli za 8 min 21s.
Wheek for future (21.2. 18:06:29):
Nejdřív pozitivně. Díky moc za hru. Je to fajn si zaluštit v aj "české šifry" (Puzzle pinty jsou v aj, ale tam jsou ty šifry občas dost specifické)

Za náš tým asi největší palec dolu za šifru 5 a nápovědu tam.

Jestli to dobře chápu, tak ten čas je "úprava hodinek, když se cestou z dovolené vracím přes UK a zůstanu tam chvíli"

Když jedu na dovolenou do těchto zemí, tak čas měním opačným způsobem a ještě o hodinu jinak (jedu z GMT+1).

.. ale asi vždy si nejvíc lidi stěžují na šifry, co nevyluští... Tak třeba příště to bude pro nás lepší.
Orgové (21.2. 14:07:17):
Ahoj. V této šifře šlo nejenom o počet písmen, ale hlavně o rozlišení mezi anglickými a českými obrázky. Proto tam byl ten George VI, tedy jednoznačně anglický král, a proto "king". Yard je taky anglická jednotka (atd.).
Včíl skačem (21.2. 13:48:02):
Ahoj, moc díky za hru!! :-) :-) Měla bych jen připodotknutí k šifře s Polybiovým čtvercem. Protože "král" i "king" mají stejný počet písmen (a tedy nevím, který jazyk vzít), řekla jsem si, že příslušný obrázek musí jasně navádět na "Jiří". Shodou okolností jsem čtverec vyplnila kompletně i tak, protože "jídelna" a "kantýna" mají shodný počet písmen také. A doufala jsem, že řešení nevyužije slovo Yard, protože český ekvivalent zní stejně, takže zase nevím jednoznačně. Naštěstí se to během čtení tajenky všechno vytříbilo, protože zrovna to Y bylo dokonce na velmi klíčové pozici a řešení tak naštěstí nemohlo být dvojí.
Orgové (21.2. 01:18:45):
Ve výsledcích jednotlivých šifer se opět zobrazuje i okénko špatných odpovědí.
Orgové (21.2. 00:31:08):
Buráci: V řešeních už o pár chybkách víme a do zítra se opraví.
Ale v tomto případě nevím, podle mě je Praděd dobře a Havaj taky. Akorát Havaj má v zadání místní čas 0:00 a ne 10:00, jak tvrdí řešení. Časové zóny jsou jinak v pořádku. Nicméně překontrolujeme a taky opravíme.
Buráci (21.2. 00:20:02):
Prosím zkotrolujte výsledek u časových zón, minimálně Havaj a Praděd není dobře
Orgové (21.2. 00:13:39):
Hra skončila!
Děkujeme všem, co ze zúčastnili a gratulujeme vítěznému týmu Izolačný experiment.

V sekci Šifry jsou teď dostupná zadání a řešení všech šifer.

Vaši Orgové
Buráci (21.2. 00:02:07):
Díky!
Prohnaní divočáci (20.2. 22:36:28):
Diky za hru, Prohnaní divočáci
KoKoTi (20.2. 16:47:35):
Diky za hru - byla to zabava!

- Dudla
Izolačný experiment (19.2. 18:42:14):
Aj my ďakujeme za veľmi príjemnú i keď z našej strany pôvodne vôbec neplánovanú hru :)
Set sail for fail (19.2. 18:01:54):
Děkujeme za moc pěknou hru :)

Miki
Rüebli zum Znüüni (19.2. 16:58:40):
Bolo to milé, ďakujeme za hru, bavili sme sa :)

-- mišof
Orgové (19.2. 16:28:11):
Zdravíme, tady vaši orgové! Doufáme, že si hru užíváte. :)

Otvíráme diskuzi, ale při vkládání příspěvků nezapomeňte, že jiné týmy ještě třeba luští, tak jim (i nechtěně) nenapovídejte.

Prozatím gratulujeme týmu Izolačný experiment. Hra sice ještě neskončila a celkové výsledky vyhlásíme až zítra, ale už je asi nikdo nepředběhne. :)